Pomoc

Co zrobić w razie awarii internetu

Gdy pomimo prawidłowo opłaconego abonamentu, sieć Internet nie działa w Twoim komputerze, zanim skontaktujesz się z naszą firmą, sprawdź kilka istotnych rzeczy:

  • czy wszystkie wtyczki są prawidłowo podłączone,
  • czy kable od instalacji internetowej nie są uszkodzone (np. przetarte, przegryzione przez zwierzęta),
  • czy połączenie sieciowe używane przez system Windows do komunikacji jest włączone,
  • czy dostępu do Internetu nie blokuje nieprawidłowo skonfigurowany program antywirusowy, firewall lub inna aplikacja.

W zależności od typu instalacji, za pośrednictwem której twój komputer jest podłączony do sieci Internet, możesz sprawdzić jeszcze kilka dodatkowych elementów:

  • jeśli w instalacji jest zasilacz zasilający urządzenie nadawczo-odbiorcze lub inny osprzęt sieciowy, należy sprawdzić, czy zasilacz funkcjonuje – ogólnie mówiąc wpięty do gniazdka zasilacz powinien być lekko ciepły,zasilacz, o którym mowa we wcześniejszym punkcie, można na kilkanaście sekund wyłączyć z prądu, po czym włączyć ponownie – po przeresetowaniu urządzenie powinno samoczynnie nawiązać połączenie i rozpocząć prawidłową pracę,
  • jeśli posiadasz antenę podłączoną kablem koncentrycznym do karty radiowej (za pomocą okrągłego, wkręcanego wtyku), sprawdź poziom odbieranego sygnału – jeśli jest słaby, sprawdź, czy nie jest uszkodzony kabel (np. przy wtyczce lub w pobliżu anteny),
  • jeśli w gospodarstwie domowym do Internetu podłączonych jest więcej komputerów, należy sprawdzić czy problem występuje na wszystkich komputerach, czy dotyczy tylko jednego,
  • jeśli urządzenie aktywne posiada diody sygnalizujące pracę (nie wszystkie anteny je mają), należy sprawdzić, czy diody te nadal świecą.

Zgłaszanie awarii:

UWAGA! Każde zgłoszenie usterki powinno zawierać imię, nazwisko oraz adres osoby, na którą jest zawarta umowa, numer ID (jest wyszczególniony na umowie), opis problemu oraz informację jak długo dany problem występuje. Zgłoszenia anonimowe lub zawierające niepełne dane mogą uniemożliwić nam zidentyfikowanie abonenta, a tym samym określenie występującego problemu.

Przy zgłoszeniu niskich prędkości transmisji w Internecie, prosimy dołączyć wyniki z testera prędkości umieszczonego pod adresem: www.osiedlowa.net

Zgłoszenia telefoniczne przyjmowane są w godzinach pracy biura obsługi klienta. Zgłoszenia poprzez e-mail i SMS przyjmowane są całodobowo.

Aby zgłosić usterkę, skontaktuj się z nami:

Wyślij SMS na numer 603-951-100

np. awaria rozległa lub niemożność szybkiej identyfikacji problemu), zastrzegamy sobie nie odpowiadać indywidualnie na przysłane wiadomości. O statusie zgłoszonej usterki można dowiedzieć się telefonicznie lub osobiście. Zgłoszenie SMS nie jest jednoznaczne z zamówieniem serwisu. Nie ma również możliwości zamówienia serwisu poprzez SMS. Aby zamówić serwis należy kontaktować się z BOK telefonicznie w godzinach pracy biura.
Zadzwoń pod numer 012 291 02 98

Zgłoszenia telefoniczne odbierane są w godzinach pracy biura obsługi klienta (pn-pt, g. 10.00-17.00). Podczas kontaktu telefonicznego zalecanym jest, aby mieć możliwość korzystania z komputera w trakcie rozmowy z operatorem.

Wyślij e-mail na adres bok(at)osiedlowa.net

Podobnie, jak podczas kontaktu sms-owego, proszę pamiętać o podaniu dokładnych danych, dzięki którym będziemy mogli Państwa zidentyfikować. Odpowiedzi na kontakt poprzez e-mail wysyłamy dopiero po zidentyfikowaniu ewentualnego problemu (ze względu na weekend lub godziny nocne, czas reakcji może się odpowiednio wydłużyć). Zgłoszenie email nie jest jednoznaczne z zamówieniem serwisu. Nie ma również możliwości zamówienia serwisu poprzez email.

Profesjonalne

wsparcie techniczne

zadzwoń

12-291-02-98
603-951-100

lub napisz