Stacje czołowe

Stacja czołowa to centralny zestaw urządzeń przeznaczonych do odbioru, obróbki i dystrybucji kanałów radiowych, telewizyjnych oraz Internetu.

Stacje czołowe znajdują zastosowanie głównie w obiektach zbiorowych o większej ilości gniazd. Centralne urządzenia pracują całodobowo, zachowując niezmienną charakterystykę sygnału. W skład cyfrowej stacji czołowej wchodzą: jednostka centralna, modulatory jednowstęgowe, panele cyfrowe DVB-S/S2, DVB-T, wzmacniacze.

Źródło sygnału:

Do prawidłowej pracy stacji czołowej niezbędny jest precyzyjny sygnał źródłowy. Uzyskujemy go poprzez odpowiednio zestrojone anteny satelitarne. W zależności od tego, jakie kanały chcecie Państwo odbierać, ustawiamy anteny na konkretne satelity danych operatorów.

Przetwarzanie oraz modulacja:

Sygnał z anteny trafia do paneli cyfrowych, które programujemy na odpowiednią częstotliwość oraz polaryzację, w zależności od transpondera. Panele cyfrowe dobieramy pod ilość kanałów TV-SAT, z zachowaniem odpowiedniego systemu. Dodatkowo stosujemy przemienniki kanałowe, które zmieniają częstotliwość kanału wejściowego. Uzyskany sygnał wyjściowy sumujemy, wykorzystując sumatory pasmowe i wzmacniamy.

Transmisja sygnału:

Jeżeli dysponujemy obiektem o zwartej zabudowie, wówczas sygnał antenowy rozprowadzany jest przez okablowanie koncentryczne. W tym wypadku stosujemy system gwieździsty, zasilając każdy wzmacniacz dystrybucyjny sygnałem ze stacji czołowej.

W przypadku występowania wolnostojących budynków, gdy punkty odbiorcze są znacznie oddalone od siebie, stosujemy okablowanie światłowodowe. Do przesyłu sygnału telewizyjnego pomiędzy jednostkami głównymi wykorzystywane są koncentratory i transmitery.

Dlaczego warto instalować STACJE CZOŁOWE ?

  • Atrakcyjność cenowa urządzeń w porównaniu do ilości obsługiwanych odbiorców.
  • Idealnie wykonane podzespoły przeznaczone do całodobowej pracy.
  • Możliwość zaimplementowania serwera usług telekomunikacyjnych.
  • Panele cyfrowe o idealnie równym poziomie sygnału wyjściowego.
  • Bezawaryjna i bezobsługowa praca urządzeń przez wiele lat.
  • Automatyczne wznowienie pracy po zaniku zasilania.
  • Lokalna bądź zdalna administracja urządzeń.
  • Profesjonalna jakość dźwięku i obrazu.

Profesjonalne

wsparcie techniczne

zadzwoń

12-291-02-98
603-951-100

lub napisz