Hotelowe Wi-Fi

Wi-Fi to skrót od Wireless Fidelity, jest to zestaw certyfikatów sieci bezprzewodowych WLAN, opartych na standardzie IEEE 802.11.

Sieć Wi-Fi jest najpopularniejszym sposobem dostępu do bezprzewodowego Internetu za pomocą komputera. Powszechnie występujące HotSpoty w miejscach publicznych takich jak hotele, motele, pensjonaty, czy ośrodki wypoczynkowe, ułatwiają korzystanie z Internetu. W prosty sposób pozwalają uzyskać darmowe połączenie.

Poza zwykłym dostępem do Internetu, Wi-Fi w połączeniu z macierzystym serwerem oferuje dostęp do współdzielonych dysków, pozwalających na szybką wymianę danych między komputerami, znajdującymi się w danej sieci lokalnej, czy też zdefiniowanej grupie roboczej.

Rozwój oraz popularność.

Sieć Wi-Fi zapewnia prędkość przesyłu rzędu 54Mbit/s, nie uwzględniając przy tym najnowszych technologii, pozwalających na bezprzewodowy przesył danych z prędkością do 108Mbit/s lub nawet do 300Mbit/s.

W zależności od standardu bezprzewodowej sieci Wi-Fi, użytkownicy mają do dyspozycji różną prędkość łącza. Nieustannie trwają prace nad zwiększaniem przepustowości.

W niektórych krajach dostęp do Internetu jest darmowy w każdym zakątku aglomeracji. Wiąże się to z tańszym dostępem do łącza internetowego i bardziej przystępną ceną za urządzenia sieciowe. Daje to użytkownikom pełną swobodę.

W Polsce HotSpoty umieszczane są w obiektach głównie w celu podniesienia standardu danej lokalizacji oraz spełnienia coraz wyższych wymagań gości hotelowych.

Bezpieczeństwo.

Coraz większa popularność sieci bezprzewodowych wymusiła na producentach sprzętu zastosowanie zabezpieczeń, takich jak protokoły szyfrowania WEP, WPA, WPA2 czy RADIUS. Sieci Wi-Fi nie są obecnie podatne na zagrożenia włamaniami, wynikające z niechcianego dostępu osób trzecich.

Aktualnie dzięki prawidłowemu zakodowaniu instalacji bezprzewodowej, możemy mieć całkowitą pewność, iż poufne dane gości hotelowych nie dostaną się w niepowołane ręce.

Dlaczego warto instalować HOTELOWE WI-FI ?

  • Brak konieczności podłączania kabla sieciowego – szybka oraz bezprzewodowa transmisja danych.
  • Mobilność i swoboda podczas korzystania z laptopów, palmtopów, konsoli – nawet podczas ruchu.
  • Możliwość instalacji sieci Wi-Fi w budynkach zabytkowych z zakazem kładzenia okablowania.
  • Znaczne podniesienie prestiżu obiektu oraz efektywności pracy osób w nim przebywających.
  • Odporność na zakłócenia przy prawidłowej instalacji sprzętu.
  • Bardzo atrakcyjne ceny urządzeń sieciowych.

Profesjonalne

wsparcie techniczne

zadzwoń

12-291-02-98
603-951-100

lub napisz